Kawowy festiwal, który zawładnie trójmiejskimi kawiarniami


Karmelowe latte, frappe, flat white, cappuccino, a do tego brownie czekoladowe z lodami i karmelizowanymi orzechami, torcik czekoladowo-pomarańczowy ze smażoną pomarańczą z goździkiem, flambirowane gruszki z kruszonką i cynamonem, oldschoolowe ciasto marchewkowe lub dekadenckie pralinki czekoladowe - to tylko nieliczne propozycje, które serwować będą wybrane kawiarnie podczas Festiwalu Czas na... Kawę.


Tydzień kawowej fiesty w Trójmieście to nie lada gratka nie tylko dla miłośników kofeiny i słodkich deserów, ale również wielbicieli aromatycznych herbat i pobudzających endorfiny gorących czekolad. To wszystko w zgodzie z hasłem przewodnim Festiwalu: "Rozgrzej się smakiem", który będzie pretekstem do wyjścia z domu jesienną porą, aby odwiedzić miejsca, które w Trójmieście będą serwować festiwalowe zestawy.


- Podczas drugiej edycji Festiwalu zależało mi, aby wesprzeć promocję lokali, które jesienią, czyli poza sezonem, muszą w szczególności przyciągnąć czymś ciekawym gości do siebie - tłumaczy organizatorka Festiwalu Grażyna Zbrzeźniak. - Chciałabym, aby wydarzenie to sprowokowało mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia miejsc, których wcześniej nie mieli okazji odwiedzić. I nie mam tutaj na myśli jedynie kawiarni, bo przecież hotelowe restauracje również serwują kawę przygotowaną przez doświadczonych baristów, a desery zrobione przez wykwalifikowanych cukierników – dodaje.


Wydarzenie będzie pretekstem do spróbowania rozgrzewających napojów, nie tylko, tak jak było w maju (podczas pierwszej edycji Festiwalu), kawowych, ale również herbacianych i czekoladowych. - Uznałam, że ta edycja powinna również pro rodzinna - wyjaśnia organizatorka. - Zależało mi, aby każdy członek rodziny mógł znaleźć w festiwalowym menu coś dla siebie, stąd w ofertach nie zabraknie gorących czekolad czy wykwintnych herbat, których na co dzień raczej nie serwuje się w domach.


Do udziału w wydarzeniu dołączą trójmiejskie lokale, które przez 9 dni (od 11 do 19 listopada) będą serwować wyjątkowe menu w festiwalowych cenach. - Każda kawiarnia została przez nas poproszona o skomponowanie specjalnego zestawu składającego się z rozgrzewającego napoju (kawy/herbaty/gorącej czekolady) i deseru – tłumaczy organizatorka. - Klient może zakupić festiwalowy napój za 6 zł, sam deser za 7 zł lub poprosić o festiwalowy zestaw za 10 zł. Ceny te obowiązują we wszystkich miejscach, które biorą udział w festiwalu – dodaje.


Festiwal Czas na... Kawę potrwa od 11 do 19 listopada 2017.


Więcej szczegółów już niebawem. 

Pamiętaj, wszystkie festiwalowe nowinki znajdziesz na Facebook Czas na... Kawę!

Życzymy przyjemnie spędzonego czasu na kawie!

Festiwalowy hasztag: #CzasNaKawę #FestiwalKawyTrójmiasto#KawaTrójmiasto #KawaW3City